Opublikowano: 1 maja 2024 Autor: red. Komentarze: 0
Aplikacja Garmin Connect logo

Przedstawiamy instrukcję usunięcia starego lub zmienionego zegarka Garmin z aplikacji Garmin Connect. Usunięcie zegarka z tej aplikacji jest procesem, który wymaga kilku prostych kroków.

Usuwanie zegarka z Garmin Connect

Otwórz aplikację w telefonie. Upewnij się, że jesteś zalogowany na swoje konto. To podstawowy warunek, aby móc zarządzać urządzeniami powiązanymi z Twoim profilem.

1. W prawym górnym rogu aplikacji kliknij w ikonę zegarka. Zobaczysz aktualnie połączony zegarek (na przykładzie Forerunner 955 Solar (2)), a poniżej w dziale „Zarejestrowane w Garmin Connect” Twoje inne urządzenia.

Screen aplikacji Garmin Connect

2. Naciśnij i przytrzymaj palec na urządzeniu które chcesz usunąć. Pojawi się ekran jak poniżej:

Usuwanie zegarka z aplikacji Garmin Connect

3. Kliknij „Usuń urządzenie”.

Pamiętaj że usunie się tylko powiązanie aplikacji z danym zegarkiem. Dane z zegarka jak Twoja historia i ustawienia nie zostaną usunięte. Aby to zrobić musisz wykonać master reset zegarka.

4. Alternatywnie możesz wywołać menu urządzeń wchodząc w „Więcej” w prawym dolnym rogu aplikacji i wybierając „Urządzenia Garmin”, jak na screenie niżej:

Menu aplikacji Garmin Connect

Kiedy może się przydać usunięcie zegarka z aplikacji? Na przykład gdy zmieniamy zegarek na nowy lub zegarek wraca z serwisu Garmin po naprawie wymieniony na nowy egzemplarz.

Co jeśli po usunięciu są problemy ze sparowaniem nowego zegarka?

Jeśli po usunięciu z Garmin Connect starego zegarka dalej masz problemy ze sparowaniem nowego sprzętu wykonaj kilka kroków:

  • usuń stary zegarek z ustawień Bluetooth w telefonie iPhone / Android (opcja „anuluj parowanie” lub „usuń urządzenie”),
  • wyłącz i włącz ponownie smartfon, pozwoli to na wyczyszczenie pamięci podręcznej,
  • zainstaluj ponownie aplikację Garmin Connect na telefonie,
  • wyłącz i włącz ponownie nowy zegarek Garmin.

Powyższe cztery kroki rozwiązują 95% problemów z parowaniem nowego urządzenia Garmin.

Czym jest Garmin Connect

Garmin Connect to platforma webowa i aplikacja mobilna, która pozwala synchronizować dane z urządzeń Garmin, śledzić i planować treningi, monitorować swoją aktywność fizyczną, zarządzać danymi zdrowotnymi oraz synchronizować oprogramowanie między urządzeniem a aplikacją na smartfonie czy komputerze.

Dyskusja