Opublikowano: 15 października 2020 Autor: red. Komentarze: 0
Garmin Index S2

Nowa waga Garmin Index S2 to kontynuacja w prawie każdym calu pierwszej wagi Garmina, czyli modelu Garmin Index. Wyglądem obie wagi prawie się nie różnią, nowa jest nieco bardziej zaokrąglona. Kolorystyka jest taka sama – mamy do wyboru wersję białą oraz czarną. Sposób pomiaru, łączność (Wi-FI, ANT+, BT) i najważniejsze funkcje pozostały bez zmian. Garmin Index S2 to poprawka dobrego produktu, a nie rewolucja.

Odnotujmy, że waga zmierzy przede wszystkim masę ciała, jej wskaźniki (wzrost do masy), masę kości, masę mięśni szkieletowych, procent wody w organizmie i procent tkanki tłuszczowej. Poprzez konto Garmin Connect możemy zaprosić do piętnastu dodatkowych użytkowników wagi, którzy będą automatycznie identyfikowani. Nie musimy więc ręcznie zmieniać za każdym razem użytkownika dokonującego pomiaru. Dodatkowo, co zostało dodane już w pierwszej wersji wagi, możemy dokonywać do kilku pomiarów dziennie, choć zalecane jest przeprowadzanie jednego pomiaru, codziennie o tej samej porze.

Co nowego dostajemy?

Z ważnych zmian otrzymujemy trzy nowości. Po pierwsze, kolorowy wyświetlacz. Niby nic niezbędnego, ale oprócz ładnego wyglądu prezentuje on dodatkowe dane. To prowadzi nas do drugiej funkcji, czyli trendów. Są to wykresy danego parametru na przestrzeni miesiąca. To bardzo ciekawy pomysł, tak przedstawione dane są z pewnością bardziej czytelne i dają nam szybką możliwość podglądu czy nasza waga zmierza w dobrym kierunku czy może odwrotnie. Trzecia nowość to prezentacja widżetu pogodowego. Znowu, niewielki dodatek, ale ponieważ zazwyczaj ważymy się rano, to dobrze przy okazji sprawdzić pogodę na najbliższy dzień.

Waga Garmin Index S2
Garmin Index S2

Czy warto kupić wagę Garmin Index S2?

Garmin Index S2 jest sprzedawana w tej samej cenie, co poprzednia, czyli katalogowo 149€ (w polskich sklepach to obecnie 679zł). Z pewnością jeśli już posiadamy urządzenie Garmin wraz z kontem w Garmin Connect to możliwość automatycznej synchronizacji i łatwego podglądania pomiarów jest niezwykle wygodna i praktyczna. Dane o masie ciała automatycznie prześlą się do urządzeń Garmin, co wpływa na lepsze wyliczanie wielu parametrów (spalone kalorie, efekty treningu, moc itd.). Jeśli już posiadamy wagę pierwszej generacji raczej nie ma potrzeby wymiany na nowszy model. Jeśli w ogóle nie posiadamy inteligentnej wagi, a jednym z celów dla których trenujemy jest redukcja masy ciała, to z pewnością skorzystamy ze śledzenia postępów dzięki Garmin Index S2.

Dyskusja