Opublikowano: 22 października 2020 Autor: red. Komentarze: 0
Garmin Instinct Esports

Garmin powiększył rodzinę zegarków Instinct i tym samym na rynku mamy osiemnasty (!) wariant do wyboru – Instinct Esports. Przyznacie, jest w czym wybierać. Model Garmin Instinct Esports oprócz ciekawej kolorystyki posiada jedną nową funkcję – tryb Esports. Uruchamiając tę aktywność można przesłać dane z zegarka poprzez Bluetooth do komputera. Na PCie z kolei możemy dzięki dedykowanemu oprogramowaniu STR3AMUP! nanieść graficznie dane na ekran. Nowy Instinct Esports prześle trzy parametry: tętno, poziom stresu (Stress Score) oraz Body Battery. Każdy z nich opiera się w głównej mierze o nadgarstkowy pomiar tętna oraz algorytmy Firstbeat. Pomiar stresu polega na badaniu zmienności pracy serca (HRV). Body Battery określa „naładowanie” naszego organizmu energią. Zwiększa ją odpowiedni wypoczynek (zegarek rejestruje także sen) oraz utrzymywanie dobrej kondycji. Zmniejsza stres oraz brak ruchu. Wszystkie pozostałe funkcje i możliwości wersji Esports będą takie same jak w „podstawowych” wersjach zegarków Instinct.

Jak wygląda obecnie rodzina zegarków Instinct?

Instincty zadebiutowały dwa lata temu. Posiadają odporną obudowę, zgodność ze standardem MIL-810G, wiele aktywności (bieg, narty, rower, basen), kompas, barometr, łączność z telefonem i nadgarstkowy pomiar tętna. Następnie pojawiła się wersja „Tactical” przeznaczona dla żołnierzy. Dodatkowo zawiera ona tryb pracy z noktowizorem oraz skoki spadochronowe.

W tym roku Garmin zaprezentował wersje z wbudowanym panelem fotowoltaicznym. W odróżnieniu od innych modeli solarnych Garmina, Instincty ze względu na niewielki pobór energii są w stanie w znacznym stopniu (a nawet całkowicie) ładować się ze słońca. Pojawiły się także nowe wersje kolorystyczne Camo oraz Surf (z nową aplikacją do surfowania).

Ciekawy wygląd, podobny do G-Shocków, wiele wersji kolorystycznych, i sporo funkcji w przyzwoitej cenie sprawiły, że zegarki cieszą się sporą popularnością.

Nowy Instinct Esports powinien być dostępny w Polsce w ciągu najbliższego tygodnia, a jego cena wyniesie 1399zł

Dyskusja