Opublikowano: 14 września 2020 Autor: red. Komentarze: 0
Garmin Venu SQ Gold

Na okres jesiennych długich wybiegań Garmin przygotował dla nas dwie nowości, zegarki Forerunner 745 oraz Venu Sq. Dowiadujemy się o nich z kolejnych już przecieków w sieci, a teraz już oficjalnie ze strony Producenta. Obydwa zegarki nie należą do topowej serii Garmin Fenix, za to będą świetnym wyborem dla wielu osób, które nie muszą posiadać zegarków „wszystkomających”. Dodatkowo modelem Garmin Venu Sq amerykański producent wkracza na pole zegarków podobnych wyglądem do Apple Watch.

Garmin Forerunner 745

Garmin Forerunner 745

Zapewne otrzymamy model zbliżony do Forerunnera 245/645, ale rozbudowany o funkcje multisportu. Ta opcja oznacza dodatkowe aktywności jak: pływanie w akwenach otwartych (open water), triathlon, duathlon, SwimRun. Możemy także stworzyć dowolną inną dyscyplinę łącząc różne aktywności. Forerunner 745 będzie się jednak plasować niżej niż Forerunner 945 więc czegoś względem wyższego musi być pozbawiony. Map i wysokościomierza barometrycznego? Jeszcze nie wiemy. Do tej pory ukazały się zdjęcia Forerunnera 745 w dwóch kolorach: ciemnoczerwonym i jasnoniebieskim. Przybliżona cena pozostaje nieznana. Być może FR 745 będzie posiadał dodatkowe możliwości związane z nową opaską HRM-Pro, o której pisaliśmy niedawno.

Garmin Venu Sq

Garmin Venu SQ Orchid

Garmin Venu Sq to uproszczony wariant modelu Garmin Venu, pierwszego Garmina wyposażonego w ekran Amoled. Zgodnie z przeciekiem na niemieckiej stronie winfuture.de, (już potwierdzonym na stronie garmin.com) nowy Venu Sq posiada kwadratową kopertę z ekranem 1,3″ i wyświetlaczem LCD z rozdzielczością 240×240 px. Jest dostępny w dwóch wariantach – z muzyką (249€) i bez muzyki (199€) Wersja pierwsza występuje w czterech wersjach kolorystycznych: czarnej, różowozłotej z piaskowym paskiem, jasnozłotą ramką z granatowym paskiem oraz zielonej (khaki). Wersje bez muzyki to trzy kolory: biało-złotej, fioletowej i ciemnoszarej.

Garmin Venu Sq jest wyposażony w płatności zbliżeniowe Garmin Pay oraz odtwarzacz muzyki. Jak wszystkie inne modele z cyfrowymi wyświetlaczami Garmina, zegarek ma oczywiście wbudowany GPS i łączność z telefonem, a także czujnik tętna z pulsoksymetrem . Mamy do wyboru aż 20 dyscyplin sportowych w tym: rower, bieganie, chód, basen, narty, snowboard, golf, joga, pilates, kardio, orbitrek czy wioślarstwo.

Dyskusja