Opublikowano: 3 września 2020 Autor: red. Komentarze: 0
Garmin HRM-Pro

W sieci pojawiło się zdjęcie wraz z opisem nowego czujnika tętna Garmin HRM-Pro. Jak widać jest on zbudowany tak samo jak czujniki HRM-Run oraz HRM-Tri, lecz obwódka czujnika ma kolor zielony. Nowy czujnik był spodziewany od zeszłego roku, kiedy zaprezentowano opaskę tętna HRM-Dual z łącznością Bluetooth. Dodatkowo, jak podaje the5krunner, czujnik HRM-Pro być może umożliwi mierzenie mocy oraz dynamiki jazdy na nartach. Byłby to niezwykle ciekawy dodatek przed zbliżającym się sezonem narciarskim.

Możliwości Garmin HRM-Pro

Wedle przecieków nowy czujnik ma mieć wszystkie funkcje HRM-Run oraz HRM-Tri. Oznacza to, że będzie posiadał wbudowany akcelerometr, który zmierzy przeciążenia, co pozwala zapisywać statystyki Dynamiki Biegu. To kilka parametrów przydatnych dla biegaczy: czas kontaktu z podłożem (GTC), bilans czasu kontaktu z podłożem, rytm, odchylenie pionowe, długość kroku, odchylenie od długości oraz moc biegowa. Będzie posiadał także wbudowaną pamięć wewnętrzną, dzięki czemu będzie go można wykorzystać podczas pływania, np. podczas zawodów triathlonowych. Czujnik jest zasilany, podobnie jak wszystkie inne modele Garmina, wymienną baterią CR2032.

Po co łączność Bluetooth w czujnikach?

Dlaczego Garmin od jakiegoś czasu dodaje do swoich czujników oprócz łączności po ANT+ także Bluetooth? Odpowiedzi są dwie. Po pierwsze pozwala to używać czujników Garmin z urządzeniami producentów, którzy stosują wyłącznie łączność po Bluetooth. Po drugie czujniki takie można sparować z każdym smartfonem. Dzięki temu osoby dopiero wchodzące w świat elektroniki sportowej i biegające z telefonem mogą zakupić czujnik, aby wspomóc mierzenie swoich treningów.

Kiedy czujnik Garmin HRM-Pro trafi do sprzedaży?

Najprawdopodobniej ma on trafić do sprzedaży w najbliższych tygodniach, co może się zbiec z premierą nowego zegarka Garmin Forerunner 745, o której również wspomina jeden z powyższych przecieków. Cena ma być zbliżona do obecnej ceny HRM-Tri, a więc w Polsce wyniesie zapewne ok. 450zł.

Dyskusja