Opublikowano: 16 lutego 2020 Autor: red. Komentarze: 0
Aplikacja Strava i Apple Watch

Strava wreszcie umożliwiła automatyczną synchronizację aktywności z zegarkami Apple Watch. Nowa funkcjonalność nie wymaga nawet wykupienia płatnej wersji aplikacji – Summit. Co ważne przesyłanie treningów działa w dwie strony. Oznacza to, że prześlą się zarówno treningi z zegarka do Stravy, jak i te nagrane poprzez aplikację załadują się do historii treningów w Apple Watchu. Do tej pory aby móc oglądać treningi nagrane zegarkiem w Stravie trzeba było korzystać z dedykowanej aplikacji dogranej do Apple Watcha. Teraz jest to możliwe poprzez domyślną aplikację.

Aplikacja Strava i Apple Watch
strava.com

Kolejną dobrą wiadomością jest to, że powyższe możliwości są dostępne dla każdej generacji smartwatcha Apple. Aby rozpocząć synchronizowanie danych należy najpierw upewnić się, że posiadamy najnowsza wersję aplikacji Strava na iPhonie. Następnie należy wejść do ustawień aplikacji i zezwolić na automatyczne przesyłanie danych. Krótki poradnik został zamieszczony na stronie Stravy, znajdziecie go tutaj.

Niedawno pisaliśmy o tym, że Strava pochwaliła się osiągnięciem 3 miliardów przesłanych aktywności i 50 milionów użytkowników. Jak widać jej twórcy z San Francisco nie spoczywają na laurach i zamierzają jeszcze dalej odskoczyć konkurencji. Z pewnością ułatwienie przesyłania danych z Apple Watcha wpłynie na jeszcze szybsze pozyskiwanie kolejnych użytkowników. Szczególnie, że amerykański zegarek pozostaje najchętniej używanym smartwatchem na rynku.

źródło: https://www.strava.com/clubs/231407/posts/8175905

Dyskusja