Opublikowano: 26 lutego 2020 Autor: red. Komentarze: 0
Casio H1000

Nowy Casio GBD-H1000 to pierwszy G-Shock z wbudowanym optycznym pomiarem tętna. Zegarek wyposażono ponadto w ładowanie słoneczne, wysokościomierz barometryczny, kompas, termometr i akcelerometr, dzięki któremu zegarek będzie liczył kroki. Nowy G-Shock ma także wbudowany odbiornik GPS, Glonass oraz QZSS (japoński odpowiednik GPS). Nie dodano niestety modułu Galileo. Casio GBD-H1000 będzie miał także możliwość łączenia się poprzez Bluetooth ze smartfonem. Zegarek pojawi się w czterech wersjach kolorystycznych, które prezentujemy na poniższej grafice. Kolejno od lewej są to: GBD-H1000-1, GBD-H1000-1A7, GBD-H1000-4 i GBD-H1000-8.

www.casio-intl.com

Czas pracy i funkcje treningowe

Podobnie jak inne modele G-Shock nowe zegarki będą posiadały wodoszczelność do 200m. Monochromatyczny wyświetlacz MIP (memory-in-pixel) zapewni wysoki kontrast, dobrą czytelność w słońcu oraz energooszczędność. W trybie zegarka ma to pozwolić osiągnąć nawet rok pracy bez ładowania. Jednak przy użyciu w trybie treningu z GPS oraz pomiarem tętna czas działania stopnieje do skromnych 14 godzin. Aby doładować zegarek należy użyć dedykowany kabel z końcówką USB. Co ciekawe Casio zdecydowało się skorzystać z usług firmy Firstbeat, dzięki czemu trenując z GBD-H1000 będziemy otrzymywać wiele statystyk wydolnościowych obliczanych w oparciu o dane tętna. Pozwoli to na mądre budowanie kondycji poprzez analizę obciążeń kolejnych sesji treningowych.

Jak widać Casio mocno interesuje się rynkiem zegarków sportowych wyposażonych w GPS stając do walki z zegarkami Suunto czy Garmin. Serii G-Shock blisko jest do modelu Garmin Instinct, a jak informowaliśmy niedługo powinien ukazać się nowy model Instincta 2 z ładowaniem solarnym. Zapowiada się zatem ciekawa rywalizacja pomiędzy dwoma podobnymi w swych założeniach urządzeniami.

Seria G-Shock to rodzina zegarków stworzona z myślą o użytkowaniu w ekstremalnych warunkach. Pierwszy zegarek G-Shock został zaprezentowany w 1983 roku, a w 2017 japońska firma świętowała sprzedaż 100 milionowego egzemplarza.

Nowy zegarki Casio GBD-H1000 mają pojawić się w sprzedaży w kwietniu. Nie są znane jeszcze międzynarodowe cenniki, ale cena powinna oscylować w okolicach 450 dolarów.

W sieci pojawiły się już pierwsze filmy, na których możecie zobaczyć jak prezentuje się zegarek Casio GBD-H1000 .

źródło: https://www.casio-intl.com/asia/en/news/2020/0226_gbd-h1000/

Dyskusja