Opublikowano: 9 stycznia 2020 Autor: red. Komentarze: 0
Garmin Instinct 2

Garminowa passa wpadek trwa. Po opublikowaniu zdjęć Venu 2 Plus oraz Fenixa 7 w sieci pojawiły się zdjecia modelu Garmin Instinct 2.

Zapewne nowy model zyska względem poprzednika więcej ulepszeń. Jednym z nich będzie być może wielopasmowy GPS, czyli odbierający sygnał L1 i L5, który poprawia dokładność w trudnym terenie. To rozwiązanie znane choćby z GPSMAPów 66sr.

Ciekawym pytaniem jest to, czy nowy model otrzyma kolorowy wyświetlacz czy może Garmin będzie chciał pozostać przy minimalizmie monochromatycznego wyświetlacza. Jeśli zdjęcia są prawdziwe, to będzie to druga opcja.

Z udostępnionych grafik wynika, że do zegarka Instinct 2 trafi nowy czujnik tętna z pulsoksymetrem, którego brakowało w Instinctie poprzedniej generacji. Na zdjęciach widzimy także podsumowanie snu na widżecie. To funkcja dodana m. in. w zegarkach Fenix 6.

Czy do zegarka trafią statystyki treningowe (obciążenie, efekty treningu, szacowany pułap tlenowy)? Na odpowiedzi będziemy musieli jeszcze trochę poczekać.

Garmin Instint 2,
źródło: https://winfuture.de/news,127058.html

Przypomnijmy, że Instinct to model zegarka survivalowo/outdorowego skierowanego do osób, które wymagają dużej odporności zegarka. Wzornictwo mocno przypomina zegarki Casio G-Shock. Pomimo czarno-białego ekranu (co ogranicza możliwość pobierania dodatkowych aplikacji z platformy Connect IQ) i wyglądu, który nie każdemu przypadł do gustu, Garmin Instinct trafił w swoją niszę. Bez nadmiaru zbędnych dodatków posiada on wszystkie najważniejsze możliwości zegarka z GPS jak zapisywanie współrzędnych, nawigacja po śladzie czy wysokościomierz barometryczny. Zegarek występuje także w wersji dedykowanej wojskowym – Garmin Tactical.

Dyskusja