Opublikowano: 9 stycznia 2020 Autor: red. Komentarze: 0
Garmin Instinct 2

Garminowa passa wpadek trwa. Po opublikowaniu zdjęć nowego pomiaru mocy Vector Air, na Reddicie pojawiły się informacje o nowej odsłonie modelu Instinct. Jeden z użytkowników podzielił się odnalezieniem wersji oprogramowania 0.31 na serwerach firmy Garmin.

Z krótkiej notki dowiadujemy się, że to oprogramowanie dodaje do zegarka: widżety intensywności promieni słonecznych, pulsoksymetru, Body Battery oraz wsparcie optycznego czujnika tętna dla pływania. Nowy Garmin Instinct 2 ma zatem otrzymać funkcje znane z zeszłorocznych modeli: Garmin Swim 2 czy Forerunner 245. Jeśli potwierdzi się informacja, że nowy Instinct będzie dostępny w wersji z ładowaniem słonecznym to otrzyma on tę funkcję po obecnie najwyższym modelu Garmina, jakim jest Fenix 6x Solar. Możliwość doładowania zegarka w słoneczny dzień na pewno spodoba się fanom outdooru.

Zapewne nowy model zyska względem poprzednika więcej ulepszeń. Jednym z nich będzie nowy chipset firmy Sony, który znacząco wydłuża czas pracy zegarków w trybie GPS. Ciekawym pytaniem jest to, czy nowy model otrzyma kolorowy wyświetlacz czy może Garmin będzie chciał pozostać przy minimalizmie monochromatycznego wyświetlacza. Czy do zegarka trafią statystyki treningowe (obciążenie, efekty treningu, szacowany pułap tlenowy)? Na odpowiedzi będziemy musieli jeszcze trochę poczekać.

Przypomnijmy, że Instinct to model zegarka survivalowo/outdorowego skierowanego do osób, które wymagają dużej odporności zegarka. Wzornictwo mocno przypomina zegarki Casio G-Shock. Pomimo czarno-białego ekranu (co ogranicza możliwość pobierania dodatkowych aplikacji z platformy Connect IQ) i wyglądu, który nie każdemu przypadł do gustu, Garmin Instinct trafił w swoją niszę. Bez nadmiaru zbędnych dodatków posiada on wszystkie najważniejsze możliwości zegarka z GPS jak zapisywanie współrzędnych, nawigacja po śladzie czy wysokościomierz barometryczny. Zegarek występuje także w wersji dedykowanej wojskowym – Garmin Tactical.

Dyskusja