Opublikowano: 6 grudnia 2022 Autor: red. Komentarze: 0
Zegarek Garmin na ręce kobiety

Nowy zegarek Garmin wyjęty z pudełka należy włączyć. W naszym wpisie zwięźle wyjaśnimy jak to zrobić w większości urządzeń amerykańskiej marki.

Jak włączyć zegarek Garmin?

Aby włączyć zegarki Garmin Forerunner 45, 55, 245, 255, 745, 945, 955 należy przytrzymać przycisk „Light”, czyli lewy górny klawisz przez ok. 5 sekund. Po tym czasie powinno pojawić się na ekranie logo i napis Garmin. Jeśli tak się nie dzieje, sprawdź czy zegarek jest naładowany i czy jest zdjęta oryginalna naklejka zabezpieczająca wyświetlacz.

Aby wyłączyć zegarek również należy przytrzymać lewy górny przycisk przez ok. 5 sekund i wybrać opcję „wyłącz”.

Jak włączyć zegarek Garmin Fenix 5, 6, 7?

  1. Upewnij się, że zegarek jest naładowany.
  2. Przytrzymaj lewy górny przycisk na obudowie, aby aktywować zegarek Garmin Fenix.
  3. Pojawi się logo Garmin i pytanie o wybór języka.
  4. Prawym dolnym klawiszem przesuń listę i wybierz język polski.
  5. Włącz aplikację Garmin Connect na telefonie i sparuj zegarek, aby cieszyć się wszystkimi funkcjami zegarka.

Jak włączyć opaski z dotykowym wyświetlaczem?

Aby włączyć opaskę serii Vivosmart lub zegarki Lily oraz Vivomove należy podłączyć na chwilę zegarek do zasilania kablem z opakowania. Następnie aktywuje się wyświetlacz. W tym momencie należy włączyć aplikację w telefonie Garmin Connect i sparować urządzenie Garmin z telefonem. Następnie w aplikacji konfigurujemy opaskę czy zegarek i możemy cieszyć się włączonym sprzętem.

Aby włączyć zegarki dotykowe Garmin Venu i Venu 2 należy przytrzymać prawy górny przycisk.

Inne urządzenia Garmin

Niektóre inne urządzenia jak nawigacje samochodowe czy motocyklowe posiadają przycisk z tyłu obudowy. Nawigacje turystyczne jak seria GPSMAP lub eTrex posiadają włączniki zasilania w górnej części lub z boku urządzenia. Jeśli nie możesz znaleźć przycisku zasilania sprawdź gdzie się on znajduje w instrukcji obsługi urządzenia.

Jak włączyć Bluetooth w zegarku Garmin?

Moduł łączności bezprzewodowej Bluetooth jest domyślnie włączony we wszystkich zegarkach Garmin. Możliwe jednak, że przypadkiem został wyłączony. Można to zrobić na dwa sposoby. Pierwszy to włączenie trybu „Nie przeszkadzać” lub „trybu samolotowego”. Oba wyłączają Bluetooth w zegarku. Aby go włączyć z powrotem należy wejść w podręczne menu zegarka (przytrzymujemy przycisk lewy górny), a następnie dezaktywujemy tryb „Nie przeszkadzać” lub „tryb samolotowy”.

Podsumowanie

Zapewnienie odpowiedniego zasilania i prawidłowego działania zegarka Garmin jest niezbędne, aby w pełni wykorzystać jego funkcje. Aby włączyć zegarek Garmin, musisz wykonać kilka prostych czynności. Najpierw znajdź przycisk zasilania z boku lub z tyłu urządzenia. Po zlokalizowaniu go naciśnij i przytrzymaj przez kilka sekund, aż urządzenie się włączy. Jeśli Twój model jest wyposażony w ekran dotykowy, użyj ekranu dotykowego, aby wybrać opcję „Włącz” na stronie menu głównego.

Zdjęcie tytułowe to 'Instinct Solar Lifestyle’ od (c) Garmin Deutschland GmbH na licencji Creative Commons Zuschreibung

Dyskusja