Opublikowano: 26 kwietnia 2022 Autor: red. Komentarze: 0
Garmin jak wgrać mapę na kartę sd

Aktualizacja oraz rozbudowa map o dodatkowe kraje jest możliwa i to bezpłatnie dla każdej nawigacji Garmin. Sprawdźmy w jaki sposób dograć mapę na kartę SD do urządzenia Garmin.

Jak wgrać mapę na kartę SD do nawigacji Garmin instrukcja

  1. Pobierz plik z mapą, którą chcesz dograć do urządzenia Garmin
  2. Sformatuj kartę do formatu FAT32.
  3. Utwórz ręcznie na karcie folder o nazwie „Garmin”.
  4. Przekopiuj plik mapy w formacie *.img do środka folderu „Garmin” na karcie SD.

Po skopiowaniu mapy będzie ona widoczna z poziomu ustawień urządzenia. Należy pamiętać, że jeśli mamy kilka różnych map jednego regionu, to będą one się nakładać. Aby uniknąć nakładania się map, należy mieć włączoną jedną mapę konkretnego regionu w jednym momencie.

Dogrywanie mapy na kartę poprzez Garmin Express

W wypadku aktualizowania wbudowanych map poprzez program Garmin Express powinien on sam zaproponować nagranie map na kartę. Zrobi to jednak tylko, gdy na pamięci wewnętrznej nawigacji nie będzie wystarczającej ilości miejsca. Na kartę dograją się więc aktualizacje map Garmin City Navigator – nawigacje samochodowe Nuvi, Drive, DriveSmart czy motocyklowe Zumo. Mapę na kartę można także dograć do nawigacji rowerowych Garmin Edge czy turystycznych eTrex oraz GPSMAP. W tych urządzeniach zainstalowana może być fabrycznie mapa turystyczna Garmin TopoActive, która posiada bezpłatne aktualizacje.

Jaką wielkość karty SD użyć

Karty SD do nawigacji Garmin nie powinny być zbyt duże. Najlepiej użyć kart 16GB lub 32GB. Będą one zupełnie wystarczające, a jednocześnie zobaczy je praktycznie każde urządzenie. Zbyt duże mapy np. 128GB czy 256GB mogą nie zostać wykryte przez każdą nawigację. Jeśli chodzi o klasę szybkości to zupełnie wystarczą karty Class 10.

Dyskusja