Opublikowano: 16 lutego 2023 Autor: red. Komentarze: 7
Darmowa mapa Garmin

Każdą nawigację Garmin można zaktualizować całkowicie za darmo. W poniższym wpisie przedstawiamy metody instalacji map oraz miejsca z których można pobrać bezpłatne mapy do wszystkich urządzeń Garmin.

Jak zaktualizować nawigację Garmin za darmo – instrukcja

 1. Jeśli Garmin został kupiony z dożywotnią subskrypcją na mapy podłącz go do komputera i pobierz program Garmin Express. Automatycznie zaktualizuje on dostępne mapy do najnowszej wersji.
 2. Jeśli urządzenie nie ma map lub chcesz pobrać inny rejon pobierz samodzielnie mapę w formacie *.IMG (GPS File). Lista stron umożliwiających pobranie map znajduje się w dalszej części.
 3. Skopiuj plik z pobraną mapą do pamięci wewnętrznej do folderu „Garmin” (lub folderu „Maps” w starszych urządzeniach). Można także mapę skopiować na kartę pamięci SD.

Drugim sposobem jest pobranie mapy w wersji instalacyjnej na komputer PC lub Mac, która instaluje się w bezpłatnym programie Garmin BaseCamp/MapSource (do pobrania ze strony garmin.com). BaseCamp pozwala także na łatwą instalację mapy w urządzeniu Garmin jeśli mamy problem z ręcznym skopiowaniem pliku do pamięci nawigacji.

Jakie urządzenia Garmin pozwalają na darmową aktualizację?

Praktycznie każde urządzenie Garmin, które posiada mapy można za darmo zaktualizować. Wśród tych urządzeń znajdują się: nawigacje rowerowe Garmin Edge, zegarki Garmin Fenix 5 Plus, 6 i 7, Tactix, Quatix, Forerunner 945. Zaktualizujemy także nawigacje motocyklowe Zumo, turystyczne Montana, Oregon czy eTrex. Można także pobrać darmowe mapy dla echosond Echomap oraz GPSMAP, w tym wypadku należy sprawdzić projekt OpenSeaMap.

Skąd pobrać bezpłatne mapy do urządzeń Garmin?

Wszystkie poniższe mapy powstały na podstawie bezpłatnych danych tworzonych przez użytkowników na całym świecie w ramach projektu OpenStreetMap (OSM). Jeśli mapy nie zawierają jakichś informacji można samemu je dodać. Warto wiedzieć, że mapy dostarczane od razu w nawigacjach Garmin, jak Garmin TopoActive również oparte są właśnie o dane OSM. Poniżej lista map, które pozwolą na aktualizację map za darmo. Wiele z nich jest aktualizowanych co tydzień.

 1. Mapę Polski do wszystkich urządzeń pobierzecie z garmin.osmapa.pl. Dodatkowo można pobrać nakładkę ze szlakami turystycznymi i warstwicami (poziomicami).
 2. Mapy rowerowe całego świata openmtbmap.org.
 3. Bezpłatne mapy do nawigacji samochodowych i motocyklowych alternativaslibres.org.
 4. Mapy topograficzne całego świata można pobrać ze strony garmin.opentopomap.org. Poziomice (contourlines) należy pobrać w większości przypadków oddzielnie.
 5. Mapy topograficzne, drogowe, mapy sportów zimowych oraz nakładka szlaków i ścieżek. Wyłącznie kraje Europy www.frikart.no.
 6. Mapy morskie (bez batymetrii) www.openseamap.org.
Aktualizacja nawigacji Garmin za darmo

Jak często warto aktualizować mapy?

Mapy w urządzeniach Garmin warto aktualizować przed każdym większym zagranicznym wyjazdem i co najmniej raz w roku. Mapy OpenStreetMap są aktualizowane nawet co kilka dni więc pliki można pobierać bardzo często. Z kolei dla map drogowych City Navigator aktualizacje ukazują się około 3-4 razy w roku, czyli co kwartał.

Najczęstsze pytania

1. Jak aktualizować mapy i oprogramowanie przy użyciu aplikacja Garmin Express?

Korzystając z aplikacji Garmin Express, możesz aktualizować mapy i oprogramowania w swoim urządzeniu. Pobierz i zainstaluj aplikację Garmin Express, a następnie podłącz swoje urządzenie do komputera. Aplikacja Garmin Express™ zidentyfikuje dostępne aktualizacje i wyśle ostrzeżenie. W następnej kolejności, możesz wybrać, które mapy i oprogramowania chcesz zaktualizować. Garmin Express pobierze i zainstaluje wybrane aktualizacje.

2. Czy mogę używać Garmin Express do aktualizacji na wszystkich moich urządzeniach?

Tak, z Garmin Express można używać do aktualizacji na większości urządzeń Garmin. Z pomocą oprogramowania Garmin Express można łatwo i wygodnie zarządzać wszystkimi swoimi urządzeniami Garmin z jednego miejsca. Po prostu dodaj swoje urządzenia do aplikacji Garmin Express i zostaniesz powiadomiony, gdy będą dostępne nowe aktualizacje.

3. Co zrobić, jeśli aktualizowanie map i oprogramowania nie działa?

Jeśli masz problem z aktualizacją map i oprogramowania, upewnij się, że Twój komputer spełnia wymagania systemowe dla aplikacji Garmin Express. Sprawdź również swoje połączenie internetowe, ponieważ Garmin Express™ wymaga stałego połączenia z internetem do pobierania i instalowania aktualizacji. Jeśli nadal masz problemy, skontaktuj się z działem obsługi klienta Garmin.

4. Gdzie mogę pobrać aplikację Garmin Express?

Aplikacja Garmin Express jest dostępna do pobrania na stronie Garmin. Jest dostępna dla komputerów zarówno  z systemem Windows, jak i Mac. Możesz pobrać ją bezpośrednio z poniższych linków:
– Dla systemu Windows: https://www.garmin.com/pl-PL/software/express/windows/
– Dla systemu Mac: https://www.garmin.com/pl-PL/software/express/macos/ 

Podsumowanie

Jeśli nie udaje wam się wgrać mapy lub szukacie innej specyficznej mapy, o której nie wspomnieliśmy w tekście, dajcie znać w komentarzu poniżej.

Jeśli spodobał ci się ten wpis z pewnością zainteresuje cię również niezwykła historia firmy Garmin.

7 People reacted on this

 1. Witam, pytanie: czy na karcie SD trzeba ręcznie utworzyć nowy folder i nazwać go Garmin, i do tego folderu potem kopiować pliki z mapami?

  1. Dokładnie tak. Należy ręcznie stworzyć folder „Garmin” na karcie SD i do niego skopiować pliki *.img z mapami.

  1. Niestety nie ma takich nakładek ze strefami ULEZ. Jedynie w nawigacjach dla samochodów ciężarowych jak Garmin Dezl można ustawić np. ADR, ale to inna sytuacja niż ULEZ.

 2. 43°56’02.7″N 11°20’43.7″E jak wprowadzic następujace wspłrzedene do nawigacji garmin drivesmart 55

 3. Jakie mapy pobrać i jak je zainstalować do nawigacji Garmin Nuvi 1350.
  Czy może ktoś pomóc?

Dyskusja