Opublikowano: 18 marca 2020 Autor: red. Komentarze: 0
Wahoo Bolt

Stealth Black to nazwa nowej kolorystyki popularnego komputera rowerowego Wahoo Elemnt BOLT. W liczniku nie zmieniły się żadne parametry ani funkcje, odświeżono jedynie kolorystykę. Nie jest to nowość dla Wahoo, które regularnie prezentuje krótkie serie w nowych barwach. Wahoo Elemnt BOLT trafił na rynek w roku 2017, początkowo w kolorze szarym. Później pojawiły się krótkie edycje w kolorach: żółtym, różowym, czerwonym oraz niebieskim. Obecnie w sprzedaży na stronie producenta dostępne są jednak tylko trzy z nich: szary, różowy oraz nowy Stealth Black. Ten ostatni do sklepów ma trafić z końcem marca. Cena BOLTa została określona 219,99€, a w polskich sklepach znajdziemy go za 949zł.

Bolt Stealth Black
Wahoo Elemnt BOLT

Wahoo to obecnie, obok Garmina, najpopularniejszy producent nawigacji rowerowych. W swojej ofercie oprócz BOLTa znajdziemy modele: Elemnt ROAM (z kolorowym wyświetlaczem) oraz Elemnt MINI. BOLT zyskał popularność ze względu na prostą obsługę i dobrą współpracę z aplikacją mobilną. Model ten posiada się czarno-biały wyświetlacz oraz mapy OpenStreetMap. Funkcje nawigacyjne dostępne są jedynie z poziomu aplikacji na smartfonie. Wbudowany akumulator pozwala na pracę do 15 godzin. Wahoo Elemnt BOLT łączy się z czujnikami w protokołach ANT+ oraz Bluetooth Smart i posiada także łączność Wi-Fi. Odbiornik GPS posiada wsparcie również dla innych systemów jak GLONASS czy Galileo.

Śledząc tegoroczny zawodowy peleton warto zwrócić uwagę na polskich kolarzy jeżdżących w teamie BORA-Hansgrohe, który współpracuje z Wahoo. Będą oni ścigać się właśnie na komputerach amerykańskiego producenta.

źródło: https://eu.wahoofitness.com/devices/bike-computers/gps-elemnt-bolt

Dyskusja