Opublikowano: 9 października 2021 Autor: red. Komentarze: 0
Numer seryjny Garmin

Gdy kontaktujemy się z serwisem Garmina niezbędne jest podanie numeru seryjnego zegarka. Co prawda na infolinii technicznej konsultant zazwyczaj będzie w stanie odnaleźć go także poprzez adres e-mail na który zostało zarejestrowane urządzenie, jednak nie zawsze.

Numer seryjny czy ID urządzenia

Numer seryjny i ID urządzenia to dwa różne numery, jednak oba są unikalne dla każdego egzemplarza Garmina. Przy kontakcie z serwisem możemy podać dowolny z tych dwóch numerów.

Numer seryjny składa się z 8 lub 9 znaków. Zazwyczaj są to albo wyłącznie cyfry albo cyfry i kilka liter na początku. Zazwyczaj w formacie 0ab345678. ID to wyłącznie cyfry i jest ich 10.

Jeśli możemy włączyć urządzenie to najłatwiej odnaleźć ID urządzenia, które znajdziemy w ustawieniach. W zależności od modelu ścieżka dostępu może być różna. W zegarkach Garmin Fenix 6 należy wejść w menu -> Ustawienia -> System -> O systemie.

ID w zegarku Garmin Fenix 6
ID urządzenia w menu zegarka Fenix 6

Gdzie znaleźć numer seryjny?

Numer seryjny znajduje się zawsze na pudełku z urządzeniem. Jest to mała biała naklejka z niewielkim kodem kreskowym. Jeśli nie mamy już pudełka to znajduje się on także na urządzeniu, jednak w różnych miejscach.

  1. Na zegarkach numer seryjny jest wygrawerowany od spodu lub w zegarkach Garmin Fenix 6 jest ukryty pod poprzeczką mocowania paska.
  2. W nawigacjach ręcznych (turystycznych) z reguły znajduje się pod klapką baterii.
  3. W nawigacjach rowerowych Edge znajduje się na tylnej części obudowy lub pod uszczelką portu ładowania.
  4. ID urządzenia znajdziemy także w aplikacji Garmin Connect. Należy wejść w „Urządzenia Garmin” i następnie przytrzymać palcem wybrane interesujący nas sprzęt. Wyświetli się okienko z numerem urządzenia.
Numer seryjny na zegarku Garmin Fenix 6
Numer seryjny w zegarku Garmin Fenix jest ukryty pod belką mocującą pasek

Do czego jeszcze może przydać się znajomość numeru seryjnego?

Jeśli kupujemy używaną nawigację czy zegarek Garmin warto zapytać sprzedawcę o numer seryjny. Dzwoniąc na infolinię techniczną można sprawdzić czy zegarek nie został zgłoszony jako zgubiony czy kradziony i nie jest poszukiwany przez jego właściciela. Zakup takiego sprzętu z drugiej ręki może przysporzyć niepotrzebnych problemów.

Jeśli z kolei to my zgubiliśmy swojego Garmina to właśnie dzwoniąc na infolinię i podając numer seryjny można zgłosić zagubienie lub kradzież swojego urządzenia.

Dyskusja