Opublikowano: 29 stycznia 2021 Autor: red. Komentarze: 0
Zegarek Garmin Enduro

Już ponad miesiąc temu na portalu FCC – Federalnej Komisji Łączności, która testuje nowe urządzenia wykorzystujące fale radiowe pojawiły się grafiki prezentujące nowy zegarek. Tajemniczy Garmin występuje tam w dwóch wersjach. Dziś wszystko potwierdziło się oficjalnie na stronie Garmina. Nowy zegarek Garmin Enduro będzie występował w dwóch wersjach:

  1. Z czarną tytanową obudową, pokryciem DLC oraz szkłem Power Glass. Oznacza to, że mamy do czynienia z zegarkiem z ładowaniem solarnym. Waga zegarka to 58g. Jest to więc jednocześnie najlżejszy zegarek o takich parametrach dostępny na rynku.
  2. Wersja z szarą obudową, pierścieniem ze stali nierdzewnej i również ze szkłem Power Glass. Waga tej wersji to 72g. Niska waga tych dwóch wersji została uzyskana również dzięki lekkim paskom nylonowym o nazwie „UltraFit”.

Poniżej grafika tylnej części zegarka Garmin Enduro ze strony FCC:

zegarek Garmin Enduro (przeciek)

Obydwa zegarki mają wodoszczelność do 100m oraz wejście na standardowy klips ładujący. Nowy zegarek Garmin Enduro można więc uznać za kolejną odsłonę obecnych Fenixów 6 Solar. I to w dodatku wersji bez „PRO” czyli bez map. Zegarek można więc uznać za sprzęt dedykowany dla fanów biegów ultra (i ultra sprzętów), którzy poszukują najlżejszego modelu o jak najdłuższym czasie pracy na baterii.

Czym zaskoczył nowy zegarek Garmina?

Nazwa zegarka (ang. endurance – trwanie, wytrzymałość) wskazuje na to, że mamy do czynienia z zegarkiem przeznaczonym do sportów wytrzymałościowych, biegów ultra. Faktycznie nowy zegarek posiada najdłuższy czas pracy ze wszystkich dotychczasowych modeli. Będzie to aż do 70 godzin w GPS lub do 80 godzin (z ładowaniem słonecznym). Dla porównania Fenix 6x wytrzymywał do 60 godzin. Tak naprawdę do zegarka nie trafiły jednak żadne nowe funkcje, których nie znamy z Fenixa 6. Jest za to pełen komplet funkcji, także nowości które pojawiły się w ostatnich miesiącach jako dodatki do oprogramowania w Fenix 6. W Garmin Enduro znajdziemy więc: sugestie treningów, ClimbPro, PacePro, Body Battery, pulsoksymetr, dynamika jazdy MTB, statystyki efektywności, aklimatyzację do wysokości i temperatury , płatności Garmin Pay i wiele innych możliwości.

Kiedy Garmin Enduro pojawi się oficjalnie i w jakiej cenie?

Garmin Enduro został zaprezentowany 16 lutego i powinien trafić do sprzedaży za około miesiąc. Cena wariantu tytanowego w polskich sklepach to 4099zł, a stalowego 3649zł. Jest to druga premiera Garmina w tym roku, po niewielkim smartwatchu – Garmin Lily.

Jeśli zastanawiacie się co jeszcze Garmin może zaprezentować w najbliższym czasie, polecam przeczytać wpis: Nowości Garmin na 2021 rok.

Dyskusja