Opublikowano: 6 stycznia 2021 Autor: red. Komentarze: 0
Targi CES Las Vegas

Już w poniedziałek 11 stycznia rozpoczynają się targi CES 2021 w Las Vegas. Co roku prezentowane są tam innowacyjne produkty z segmentu elektroniki użytkowej. W tym roku zamiast stoisk i spotkań z przedstawicielami poszczególnych marek targi odbędą się wyłącznie w formie online. Organizatorzy wyboru nie mieli.

Nowości 2021 – Garmin, Suunto, Polar, Wahoo?

W tym wpisie zbierzemy dla Was najważniejsze informacje dotyczące elektroniki sportowej. Mamy nadzieję na wiele premier! Czy Garmin zaprezentuje swoje nowości na rok 2021 jak zegarek Forerunner 955 lub pomiar mocy Vector Air? Przypomnijmy, że w zeszłym roku Garmin został odznaczony za innowacyjność za zegarek Fenix 6x Pro Solar. Czy Finowie ogłoszą następcę Suunto 7? A może otrzymamy nowy licznik od Wahoo? Zapewne już niedługo poznamy pierwsze oficjalne prezentacje.

Trendy w elektronice sportowej w 2021

Z pewnością trwająca pandemia wzmocniła przekonanie o wartości inwestowania w urządzenia monitorujące całodobowo stan naszego zdrowia. Jak przekonałem się na własnej skórze podczas zarażenia koronawirusem, zegarki mierzące takie czynniki HRV (Zmienność rytmu zatokowego) potrafią bardzo dobrze śledzić przebieg infekcji. Co prawda żaden z producentów nie zaprezentował jeszcze gotowych rozwiązań pozwalających ostrzegać o możliwej chorobie, ale wydaje się to oczywisty kierunek rozwoju dla urządzeń wearables.

Być może należy też spodziewać się ciekawych innowacji wśród sprzętów pozwalających uprawiać ulubione sporty w domowym zaciszu. Z pewnością swój boom przeżywają obecnie trenażery rowerowe, ale może czas na lżejsze i bardziej kompaktowe bieżnie domowe? Zobaczymy czym zaskoczą nas producenci w tym roku.

Dyskusja