Jakich nowości możemy spodziewać się od marki Garmin w nadchodzącym 2021 roku? Spróbujmy odgadnąć co może pojawić się na rynku w najbliższym roku.
Garmin Fenix 7, Forerunner 955, Garmin Enduro?
W wakacje od premiery Fenixa 6 miną już dwa lata. Kiedy pojawi się następca, którym zapewne będzie Garmin Fenix 7? Czy będzie to jeszcze w pierwszej połowie roku? Spekulacji o tym, co znajdzie się w nowym modelu, jest mnóstwo. Najczęściej pojawiającymi się oczekiwaniami są: ekran AMOLED, wbudowana karta eSIM, ekran dotykowy (jak w modelu Epix) czy nowy chipset GPS, który miałby mieć większą dokładność (prawdopodobnie użyto już podobny w Forerunnerze 745). Jeśli interesują was przewidywania co może się znaleźć w nowym Fenixie 7 to odsyłam do dłuższego artykułu opublikowanego na portalu FenixWorld. Być może przed Fenixem 7 otrzymamy Foreunnera 955, czyli lżejszą wersji Fenixa. Tak było w wypadku Fenixa 6, którego premierę o kilka miesięcy poprzedził model Forerunner 945.
Niedawno na zagranicznych portalach pojawiły się spekulacje o nowym modelu, który może nazywać się Garmin Enduro. Wiadomo, że nowy Garmin będzie wyłącznie w wersji solarnej, a wyglądem przypomina serię Fenix, więcej informacji w naszym artykule – Garmin Enduro – tytanowy i solarny nowy zegarek (przeciek)
Garmin Edge 1040, 840?
Oprócz nowych zegarków oczekiwane są także nowe nawigacje rowerowe. Ich pojawienie się jest o tyle prawdopodobne, że wyciekła lista urządzeń, na której pojawia się nowy Garmin Edge 1040. Co mógłby mieć nowy Edge, kiedy może pojawić się w sprzedaży? Sprawdź w nasz wpis, w którym szerzej rozwijamy wątek premiery nowego Garmin Edge 1040.
Nowy czujnik Foot Pod z mocą biegową
Każda osoba sprawdzająca tempo chwilowe w trakcie biegu wie jak niedoskonały jest to parametr w zegarkach biegowych. Najlepszym rozwiązaniem na poprawę odczytów jest zastosowanie czujnika na buta. Garmin miał w swojej ofercie czujnik Foot Pod SDM 4, który jednak zniknął z rynku pod koniec 2019 r. Oczekiwano szybkiej prezentacji nowego czujnika wyposażonego w łączność Bluetooth. Podobny zabieg, czyli prezentację nowego czujnika z dołożoną łącznością Bluetooth Garmin zastosował m. in. w czujniku tętna HRM Dual. Być może Garmin wstrzymuje się z prezentacją nowego czujnika, gdyż np. pracuje nad autorskim pomiarem mocy na wzór Stryda? To najsensowniejsze wytłumaczenie opóźnienia we wprowadzaniu nowego Foot Poda.
Premiera czujnika mocy Vector Air
Już w styczniu pisaliśmy o przeciekach dotyczących nowego pomiaru mocy Garmin Vector Air. Pomimo tego, że minął już rok, produkt ciągle nie pojawił się w sprzedaży. Być może częściowo winna jest pandemia, która spowodowała braki i opóźnienia w dostawie wielu towarów, a może Garmin pracuje nad dodaniem nowych funkcji, o których jeszcze nie wiemy.
Rozwój funkcjonalności w nowych sportach
Sukces, który osiągnęły takie firmy jak Suunto, Polar czy Garmin były możliwe dzięki stworzeniu produktów dedykowanych dla niszowego odbiorcy. Nurka, golfisty, triathlonisty, żołnierza. W tym roku Garmin zaprezentował nową opaskę tętna HRM Pro. Posiada ona pomiar dynamiki jazdy w narciarstwie klasycznym. Być może w przyszłości jej możliwości zostaną rozbudowane i będzie ona mogła także mierzyć dodatkowe informacje dla innych sportów? Coś na wzór dynamiki jazdy MTB, która najpierw pojawiła się w Edge’ach 530 i 830, by w końcu trafić także wraz z aktualizacją do Fenixów 6.
Nowe trenażery Tacx
Poprzez przejęcie firmy Tacx Garmin powiększa swoją pozycję na rynku urządzeń dla sportowców. Z pewnością możemy spodziewać się dalszej integracji oprogramowania nawigacji Edge z trenażerami. Możemy także spodziewać się nowych trenażerów, chociaż rozpoczęto skromnie, od ogłoszonego wczoraj podstawowego trenażera Tacx Boost. A przecież w segmencie topowych trenażerów Tacx ma co nadrabiać do modelu Wahoo KICKR Bike. Tutaj z pewnością należy spodziewać się odpowiedzi ze strony Tacxa wspomaganego funduszami marki Garmin. Być może przyszłość rynku tkwi w połączeniu bieżni z trenażerem rowerowym, która to spełniałaby dwie funkcje, coś na wzór Tacx Magnum Smart.
Zapowiada się ciekawie . Esim to wspaniała rzecz , korzystam na codzien w Apple Watch
Jeśli Solar to tylko z perowskitów (najlepiej od p. Olgi Malinkiewicz). Ładowanie z boku zegarka tak aby można było w trakcie poruszania się podpiąć mały powerbank kablem. I hit: pasek montowany jak w iWatchu z tym że w pasku dodatkowa bateria albo antena GPS – pasek zawsze musisz mieć więc dlaczego go nie wykorzystać. Zabieram dwa naładowane paski i miesiąc w lesie jak uchodźca. O esim czy ciut większych pixelach nawet nie chcę wspominać.