Opublikowano: 21 maja 2020 Autor: red. Komentarze: 0
Garmin Quatix 6x Solar

Po miesiącu od premiery modelu quatix 6, kiedy to Garmin przypadkiem opublikował instrukcję obsługi do modelu quatix 6x Solar wreszcie doczekaliśmy się oficjalnej prezentacji wersji z ładowaniem słonecznym. O tej wpadce pisaliśmy już w kwietniu. Ogłoszenie nowego modelu nie było więc zaskoczeniem.

Jak nigdy wcześniej, żeglarze mają w czym wybierać kupując sportowy zegarek. Wprowadzenie modelu quatix 6x Solar sprawiło, że Garmin posiada w swojej ofercie aż trzy zegarki zaprojektowane z myślą o wodniakach. To quatix 6 w wersji ze szkłem Gorilla Glass lub szkłem szafirowym oraz quatix 6x Solar z wbudowanym panelem fotowoltaicznym.

Garmin Quatix 6x
quatix 6x Solar na tytanowej bransolecie oraz silikonowym pasku – obydwa w komplecie

quatix 6x Solar czy quatix 6?

Dlaczego mielibyśmy się zdecydować na quatixa 6x Solar, a nie wersję quatix 6? Różnic jest kilka:

 • większa koperta 51mm w quatix 6x Solar vs. 47mm w quatix 6,
 • większy wyświetlacz: 1,4″ 280x280px w quatix 6x Solar vs. 1,3″ 260x260px w quatix 6
 • elementy metalowe wykonane z tytanu dzięki czemu obniżono wagę zegarka; w zestawie znajduje się również tytanowa bransoleta
 • większa bateria – czas pracy w quatix 6x to 60h na GPS, a w quatix 6 36h w trybie GPS.
 • wbudowane ogniwo fotowoltaiczne pozwalające wydłużyć czas pracy zegarka o 6h w trybie GPS oraz o 3 dni w trybie pracy jako smartwatch

Dla tych którzy od razu stwierdzą: „nie ma nad czym się zastanawiać, 6x to najlepszy model”, zwracam uwagę na jeden szczegół. Quatix 6x Solar podobnie jak Fenix 6x Solar, nie mają szkła szafirowego, a szkło Power Glass, które zapewnia najlepsze „przepuszczanie” promieni słonecznych. Kupując zegarek, który możemy doładować energią słoneczną pozbawiamy się szkła szafirowego, którego nie da się zarysować.

Funkcje zegarka quatix 6x Solar

Na tym wady zegarka się kończą. Decydując się na zakup tego modelu otrzymujemy wbudowane funkcje niezbędne na wodzie:

 • SailAssist – asystenta halsowania z wirtualną linię startu,
 • Wyświetlanie informacji ze zgodnego plotera na łodzi,
 • Sterowanie autopilotem oraz systemem audio poprzez Fusion Link,
 • Tabele pływów,
 • Alarm kotwiczny,
 • Szybkie oznaczanie pozycji MOB,
 • Obsługa map morskich Garmin BlueChart g3.

Oprócz powyższych opcji będziemy mogli skorzystać ze wszystkich funkcji modeli sportowych Fenix, których to seria quatix jest żeglarską odmianą. Do dyspozycji mamy więc mnóstwo aktywności zaczynając od biegania, roweru, pływania, siłowni, wioślarstwie, nartach, a kończąc na skokach ze spadochronem czy golfie. Nie zabraknie też ani wsparcia dla najbardziej zaawansowanych czujników (czujniki biegowe czy czujniki rowerowe – np. czujniki mocy) ani możliwości płatności zbliżeniowych Garmin Pay czy odtwarzacza muzyki.

Jak przystało na nowoczesny zegarek quatix 6x Solar pełni rolę smartwatcha wyświetlając informacje ze smartphone’a takie jak: połączenia przychodzące, smsy, maile czy powiadomienia z aplikacji. Zegarek pokaże prognozę pogody, informacje z kalendarza czy godzinę w wielu strefach czasowych. Będzie także monitorował stan naszego organizmu dzięki wbudowanego czujnikowi tętna oraz pulsoksymetrowi (mierzy natlenienie krwi). To tylko wycinek z wielu możliwości jaki daje ten model i warto pamiętać, że decydując się na niego zyskujemy dostęp nie tylko do funkcji żeglarskich, ale całej gamy opcji sportowych oraz monitorowania swojej zdrowia i kondycji.

Zegarek pojawi się w sprzedaży jeszcze w tym kwartale, a cena w polskich sklepach została określona na 5249zł.

Dyskusja